Тежка загуба за Везенков и "Олимпиакос" в Евролигата

Гръцкият тим отстъпи от "Монако" със 72:92 точки

24.03.2022 | 07:16 Редактор: Здравко Черкезов
Тежка загуба за Везенков и

"Олимпиакос" с национала Александър Везенков в състава си загуби със 72:92 точки гостуването си на "Монако" в 31-я кръг на баскетболната  Евролига. Поражението бе девето за гръцкия тим от 26 изиграни мача. "Олимпиакос" заема трето място във временното класиране, а "Монако", който постигна втори пореден и общо 12-и успех от 25 двубоя, е на осма позиция.

Александър Везенков завърши с 18 точки, 2 борби и 2 асистенции за 33 минути на терена. Мустафа Фал също реализира 18 точки и овладя 6 борби.

"Олимпиакос" спечели първите 10 минути с 22:19, но кошмарна втора част, в която гръцкият тим вкара само 9 точки, усложни сериозно задачата на гостите. Разликата достигна 19 точки три минути преди почивката, а в края на първото полувреме домакините водеха с 48:31.

Ситуацията не се промени особено в третата четвърт, стрелбата на гостите от далечна дистанция не вървеше и преди последните 10 минути "Олимпиакос" изоставаше с 51:71. До края воденият от Йоргос Барцокас състав не успя да промени развитието на двубоя.

Най-полезен за успеха на "Монако" беше Майк Джеймс с 25 точки, 3 борби и 4 асистенции, информира БНР. В следващия кръг от Евролигата "Олимпиакос" гостува на АСВЕЛ (Вильорбан) във Франция на 25 март.