Везенков и "Олимпиакос" спечелиха Купата на Гърция

Българинът получи поредно признание за силния си сезон в Евролигата

20.02.2022 | 21:07 Редактор: Искра Ангелова
Везенков и

Българският национал Александър Везенков изигра изключително силен мач и помогна на "Олимпиакос" да спечели Купата на Гърция по баскетбол за мъже. Тимът победи на финала за трофея големия си съперник "Панатинайкос" с 81:73 (21:17, 18:28, 19:22, 23:6) и спечели 10-а купа в клубната си история.

Везенков завърши с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 13 борби, а освен това добави 1 асистенция и 2 отнети топки за 37:06 минути като титуляр. От неговите съотборници Тайлър Дорси вкара 21 точки.

Неманя Недович беше най-резултатен с 23 точки за носителя на купата за миналата година "Панатинайкос".

"Олимпиакос" изоставаше с 9 точки след 30 минути игра, но започна последната четвърт със серия от 15:0, за да направи обрат и да спечели трофея, съобщава БНР.

Междувременно, Александър Везенков получи поредно признание за силния си сезон в Евролигата. Той е сред шестимата кандидати за приза "Най-полезен играч" след 2/3 от кампанията, след като има средно 12.8 точки, 5.7 борби и 1.5 асистенции в общо 23 мача.

Снимка: Facebook / Hellenic Basketball