"Ливърпул" тресна с 2:0 "Брайтън" на "Амекс Стейдиъм" в първи мач от 29-ия кръг на Висшата лига. След тази победа "мърсисайдци" се доближиха само на три точки от "Ман Сити" и първото място. Головете за гостите забиха Луис Диас 19-ата минута и Мохамед Салах от дузпа в 61-ата.
"Ливърпул" изцяло доминираше в срещата, създаде половин дузина чисти голови положения, вкара две попадения и в крайна сметка заслужено си взе победата и трите точки.
Изненадващо "чайките" започнаха по-добре срещата и в началото натиснаха здраво именитите си гости. Брайтън дори можеше да вкара, но Мопе от чиста позиция стреля в аут.
Това положение стресна Ливърпул и момчетата на Юрген Клоп отговориха бързо. Александър-Арнолд намери хитро Салах, който продължи топката към Мане, последва отсечен удар, но защитник подложи тялото си и спаси сигурен гол.
"Мърсисайдци" продължиха да доминират и заслужено вкараха. В 19-ата минута Матип пусна страхотен пак съм Диас, който с глава опъна мрежата за 0:1. При това попадение вратарят на "Брайтън" допусна безумна грешка и дори можеше да бъде изгонен с директен червен картон, но в крайна сметка след намеса на ВАР се размина без предупреждение.
До края на полувремето гостите изцяло доминираха и не дадоха почти никакви шансове на плахите си домакини. Секунди преди почивката с фрапантен пропуск се отчете Салах, който дори вбеси и Юрген Клоп.
Втората част започна с шанс за "Брайтън", но Тросар стреля над вратата. Отговорът на гостите бе тупалка на Салах, но топката профуча до гредата. В 57-ата минута удар на Салах срещна тялото на Дънк, след което топката се отби от гредата.
Това бяха силните минути на "Ливърпул", но нови пропуски направиха Диас и Салах. Така се стигна до 60-ата минута, когато Бисума игра с ръка и бе отсъдена дузпа за гостите. Зад топката застана Салах и вкара за 0:2. Това бе попадение №2000 за Ливърпул във Висшата лига и 20-и гол за Салах в първенството.
До края "мърсисайдци" контролираха мача, не дадоха почти никакви шансове на домакините и в крайна сметка заслужено си взеха победата и трите точки.
Вижте повече във видеото.
Снимка: БГНЕС / Архив
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Панталоните с прехлупване са най-модния избор за новия сезон
Левон Хампарцумян: Корупционните пари са данък върху всички нас
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Бюджетът и съдебната реформа основни теми на консултациите при Йотова
Няма достатъчно военни лекари за мисии зад граница
Александър Бубиа: Ударът върху хората с цените е огромен
Проф. Михаил Константинов: Учуди ме отсъствието на лидера на ПБ на консултациите при президента
България привлича чужденци със сигурност и качество на живот
Защо САЩ наливат милиарди долари в енергийни проекти на Балканите?
Руски съд е разпоредил конфискация на империята на селскостопанския магнат Вадим Мошкович
Американската армия иска оръжейните ѝ системи да комуникират помежду си
Трайчо Трайков: България е подготвена за енергийни сътресения