"Барселона" не успя да сломи "Галатасарай" и ще трепери в Истанбул

Двата отбора завършиха 0:0 в първи двубой от 1/8-финалите на Лига Европа

11.03.2022 | 07:25 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" и "Галатасарай" завършиха 0:0 в първи двубой от 1/8-финалите на Лига Европа. "Каталунците" доминираха, но не успяха да вземат преднина преди реванша в Истанбул след седмица.

Голям мач за гостите направи испанският вратар Иняки Пеня. Първата възможност се откри пред Мемфис Депай, който шутира опасно от пряк свободен удар, но Пеня отрази. В 36-ата минута Керем Актюркоолу проби отляво към наказателното поле и стреля, а намеса на Ерик Гарсия в последния момент спаси "Барса" от сигурно попадение.

До края на първата част Пеня отново се намеси блестящо след изстрел на Депай. Четвърт час преди край "каталунците" стигнаха до отличната възможност да открият резултата. Траоре центрира и след карамбол резервата Обамеянг направи задна ножица, а после удар на Френки де Йонг срещна страничния стълб.

Малко след това Гомис реализира, но попадението бе отменено заради засада.