"Тотнъм" прегази "Евертън" с 5:0, Хари Кейн задмина Тиери Анри по голове

Кейн е №6 във вечната ранглиста, а след още два точни удара ще е пети

08.03.2022 | 10:23 Редактор: Здравко Черкезов

"Тотнъм" прегази "Евертън" с 5:0 в двубой от 28-ия кръг на английската Висша лига и го прати опасно близо до зоната на изпадащите. Тимът на Франк Лампард е на 17-о място с 22 точки от 25 изиграни мача.

Хари Кейн вкара два гола и вече има 176 във Висшата лига, един повече от легендата на "Арсенал" Тиери Анри (175). Капитанът на Англия е само на едно попадение от Лампард. Кейн е №6 във вечната ранглиста, а след още два точни удара ще е пети.

Двубоят бе решен още до 17-ата минута, когато Тотнъм вече водеше с 2:0. Майкъл Кийн си наниза злощастен автогол, а почти след това във вратата на гостите се разписа и Сон. Асистенцията беше дело на Деян Кулушевски. Класиката бе факт в 37-ата, когато Дохърти разсече отбраната на "Евертън" и изведе Кейн сам срещу Пикфорд, а той не пропусна да вкара. След паузата 4:0 стана благодарение на Регилон. Испанецът се появи в игра веднага от пейката и се разписа. Крайното 5:0 оформи Хари Кейн.

Така "Тотнъм" събра актив от 45 точки, благодарение на което се доближи на само три от четвъртия "Арсенал".

Снимка и текст: БГНЕС