"Черно море" и "Пирин" поделиха точките на "Тича" в над 100-минутен мач

ВАР основно действащо "лице" при 1:1 между варненци и благоевградчани

05.03.2022 | 17:12 Редактор: Елеонора Танева

"Черно море" изпусна "Пирин" при равенството 1:1 в среща от 22-ия кръг на efbet Лига.

Домакините имаха очевидно превъзходство през първото полувреме, в което отправиха четири удара, срещу нито един за "орлетата". Притежанието на топката също беше в полза на "моряците".

Напук на логиката, пет минути след подновяването на играта Пирин поведе чрез Иван Тасев. След това варненци имаха своите шансове, но кълбото не влизаше зад голлинията.

Заслуженото изравняване все пак настъпи двайсетина минути преди края, когато  Евгений Сердюк реализира от непосредствена близост. Първоначално попадението не беше признато, но ВАР преразгледа ситуацията и не откри нарушение.

След равенството "Черно море" е трети с 36 точки, а "Пирин" е на десето място с 22 точки.