Новак Джокович беше задържан от австралийските власти преди утрешното изслушване в съда, след което ще стане ясно дали ще може да остане в страната.
Световният номер едно е върнат в хотел за мигранти край Мелбърн. Там той ще прекара часовете до произнасянето на решението дали ще бъде депортиран или ще се състезава на Откритото първенство в Австралия.
"Смятам, че неговото присъствие в Австралия може да насърчи други хора да пренебрегват или да действат в противоречие със съветите и политиките за обществено здраве в Австралия", посочи австралийският министър на имиграцията Алекс Хоук.
Двете страни бяха изслушани пред Федералния съд. След това Джокович беше ескортиран с полиция от офиса на адвокатите му до хотела за мигранти край Мелбърн. Федералният съд на Австралия одобри искането на адвокатите на Новак Джокович трима съдии да решат съдбата на тенисиста. А това означава, че решението ще е окончателно.
Световният номер едно беше видян в бял ван, който пристига в хотела, който се използва и като арест за бежанци, след като напусна офиса на адвокатите си. А пред хотела се бяха събрали привърженици на Джокович, за да го подкрепят и да призоват за освобождаването му.
Неговият съперник Рафаел Надал пък заяви, че никой състезател не е по-важен от Australian Open.
"Смятам, че ситуацията стигна твърде далеч. Дори малко започна да ми писва, защото вярвам, че е по-важно да говорим за нашия спорт, да говорим за тениса. Колкото до Новак - аз наистина го уважавам, макар и да не съм съгласен с доста от нещата, които той направи през последните няколко седмици", уточни той.
Джокович ще прекара съботната вечер в хотела за мигранти, където беше и предния път, преди да се изправи пред федерален съд в неделя сутринта. А от решението ще стане ясно дали тенисистът ще остане в страната и ще участва в Откритото първенство на Австралия, където ще се бори за 10-а титла. Или ще бъде депортиран, което означава да получи забрана да влиза в страната.
Вижте повече в репортажа на Теодора Георгиева.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Астрономи получиха най-подробните досега изображения на повърхността на Слънцето
Няма опасност за населените места в периметъра на пожара на АМ "Тракия"
Скалният саркофаг от Перперикон е от късноримската епоха през IV-V в.
Оранжев код за жеги в 8 области утре
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
FDA одобри Еnlicitide decanoate: Революционна перорална терапия за висок холестерол
На 6 август 2012 г. марсоходът „Кюриосити“ кацна в кратера Гейл
НАСА сглоби модулите на кораба „Орион“ за мисията „Артемис III“
Откриха атмосфера на екзопланета, подобна на Земята: Има ли там извънземен живот?
НАСА ще излъчи 3 „космически разходки“ през август: Първата е днес
Хороскоп за 7 август 2026
Спад на сделки с имоти във Варна
Съдът отмени предварителното изпълнение на 12-те заповеди за премахване на сгради в Баба Алино
5 дни преди обявяването на нов президент в Унгария няма нито един официален кандидат
Безплатна прожекция на "Един грам живот" на Международния ден на младежта във Варна
Румъния се опитва да доведе водите на Дунав до ядрените си реактори
18 хил. души вече са посетили изложбата на творби от Салвадор Дали в Перник
"Градус" инвестира в оборудване, за да интегрира птицевъдния комплекс в Бургаско
Седмичните молби за помощи при безработица в САЩ леко се увеличават
преди 4 години