Страхотна победа срещу "Финикс" изстреля "Голдън Стейт" на върха на НБА

Стеф Къри поведе "Уориърс" с 33 точки, като вече е само на една от кота 3000 в кариерата си

26.12.2021 | 08:18 Редактор: Здравко Черкезов
Страхотна победа срещу

"Голдън Стейт" отново е на върха в НБА след страхотна победа срещу "Финикс" със 116:107 като гост на връх Коледа.

В третия сблъсък през сезона между двата най-добри отбора в Лигата, Стеф Къри поведе "Уориърс" с 33 точки, от които 5 тройки, като вече е само на една от кота 3000 в кариерата си.

Мачът предложи страхотна битка, а калифорнийции изковаха успеха в самия край, когато на сцената излезе неочакван герой. Гостите водеха само със 109:107, когато Ото Портър наниза 3 поредни стрелби, за да осигури триумфа. Крилото завърши с рекордните за сезона 19 точки.  "Голдън Стейт" е с показатели 27-6, докато "Финикс" е с 26-6, информира gol.bg.

В друг мач Кемба Уокър стана едва 7-ият играч в историята с трипъл-дабъл на Коледа, след като се отчете с 10 точки, 10 борби и 12 асистенции при победата на "Ню Йорк" над "Атланта" със 101:87. Така той се нареди до Оскар Робъртсън, Джон Хавличек, Били Кънингам, ЛеБрон Джеймс, Ръсел Уестбрук и Дреймонд Грийн, които са правили това на празника.

Суперзвездата на "Милуоки" Янис Антетокумпо излезе от протокола за Ковид 19 и поведе шампионите към обрат срещу "Бостън". Гръцкия Чудак наниза 36 точки и взе 12 борби, а "Елените" спечелиха със 117:113, въпреки че губеха с 19 точки във втората четвърт и с 13 по-малко от 6 минути преди края.