"Ман Сити" обърна ПСЖ с 2:1 в най-интригуващия мач от ШЛ

Головете за домакините отбелязаха Стърлинг и Жезус

25.11.2021 | 06:59 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Сити" обърна ПСЖ за успех с 2:1 в мач от група "А" на Шампионската лига, игран на стадион "Етихад".

Момчетата на Пеп Гуардиола бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но така и не успяха да превземат вратата на съперника след серия от пропуски. Най-близо до гола беше Илкай Гюндоган, който нацели страничната греда на Навас.

След почивката ПСЖ вдигна темпото и Килиан Мбапе смълча трибуните. "Гражданите" имаха нужда от известно време да се съвземат, но четвърт час преди края вече бяха осъществили пълен обрат с попаденията на Рахим Стърлинг и Габриел Жезус.

Така "Манчестър Сити" събра 12 точки и спечели групата си. ПСЖ също продължава напред, тъй като има 8 точки - с четири повече от РБ "Лайпциг" и "Брюж".