"Аталанта" сломи "Специя" с Петко Христов в мач със 7 гола

Отборът от Бергамо се наложи с 5:2

20.11.2021 | 20:33 Редактор: Здравко Черкезов

"Аталанта" надви "Специя" с 5:2 у дома в първа среща от 13-ия кръг на италианската Серия А. Родният национал Петко Христов изигра пълни 90 минути, като завърши мача с жълт картон.

М‘Бала Нзола откри резултата за гостите в 11-aта минута, но скоро след това Марио Пашалич възстанови паритета. Дуван Сапата от дузпа и отново Пашалич дадоха комфортен аванс на бергамаските до почивката.

След нея резервите на домакините Луис Муриел и Руслан Малиновски направиха резултата 5:1, преди Нзола да оформи крайното 5:2 с втория си гол в срещата. В класирането "Аталанта" е четвърти с 25 точки, колкото има и третия "Интер", който обаче с мач по-малко и по-добра голова разлика. "Специя" е 16-и с 11 пункта, информира gol.bg.

За "Аталанта" предстои гостуване на Йънг Бойс в Шампионската лига, а след това пътува и до Торино за визита на "Ювентус". "Специя" приема "Болоня".