Бразилия би Колумбия и се класира за Мондиал 2022

Единствения гол отбеляза Лукас Пакета след след асистенция на Неймар

12.11.2021 | 08:40 Редактор: Здравко Черкезов

Бразилия победи Колумбия с 1:0 в домакински мач от квалификациите за Световното първенство през 2022 г. и се класира за финалите в Катар. Единствения гол в 72-рата минута отбеляза Лукас Пакета след асистенция на Неймар.

Петкратният световен първенец Бразилия спечели 11-ата победа в 12 мача от квалификационния кръг и си гарантира участието във финалите, а преди това германците и датчаните също се класираха за Световното първенство, припомня БНР.

Отборът оглавява класирането с 34 точки. Аржентинците са втори (25 точки), трети са еквадорците (20), четвърти са чилийците (16), а пети са колумбийците (16).

Първите четири отбора ще се класират директно за финалите на Мондиал 2022. Петият отбор ще играе в плейофи.