Зверев пребори Тиафо във финала на надпреварата във Виена

Германският тенисист все още няма загубен финал през настоящата 2021 година

31.10.2021 | 19:11 Редактор: Жаклина Иванова

Александър Зверев спечели петата си титла през сезона - като все още няма загубен финал през настоящата 2021 година. Германският тенисист продължи и успешната си традиция срещу Тиафо като спечели шестата си победа в седмия двубой помежду им.

Първият сет започна равностойно, а двамата си размениха по един пробив в средата на частта. Решителният брейк дойдев 12 гейм, когато американецът сервираше за вкарване на сета в тайбрек. Зверев обаче стигна до нов пробив и след 7 на 5 поведе в резултата. И във втория сет Тиафо имаше проблеми с подаванията си като отрази четири възможности за пробив пред четвъртия в света. И пак, когато сервираше този път за оставане в мача в десетия гейм, Зверев го проби на 0 и след 6:4 триумфира с титлата във Виена.

Тиафо също остави добри впечатления в австрийската столица, след като тръгна от квалификациите и осъществи няколко обрата, включително и на полуфинала срещу Янис Синер.