"Ливърпул" с велика победа срещу "Милан", "Реал" излъга "Интер", ПСЖ се спъна

"Сити" разби "Лайпциг" в голово шоу

16.09.2021 | 06:55 Редактор: Здравко Черкезов

Едно от големите дербита в груповата фаза на Шампионска лига между "Ливърпул" и "Милан" напълно оправда високите очаквания.

Двата отбора сътвориха грандиозно шоу на "Анфийлд", след което домакините излязоха победители след драми и обрати – 3:2. През първото полувреме Фикайо Томори си вкара автогол още в 9-ата минута, а после Мохамед Салах изпусна дузпа.

"Милан" беше тотално надигран и не можеше да стигне до вратата на Алисон Бекер, но в самия край на частта вкара два гола в рамките на 120 секунди. Първо Анте Ребич изравни, после Браим Диас направи пълен обрат.

След почивката "Ливърпул" все пак стигна до победата с попадения на Салах, който се реваншира за пропуска си от бялата точка, и на Джордън Хендерсън. В следващия кръг "мърсисайдци" гостуват на Порто, а "Атлетико" (Мадрид) ще играе на "Сан Сиро".

Междувременно "Реал" (Мадрид) излъга в края "Интер" и си тръгна с трите точки от Милано след успеха с 1:0. Въпреки че "нерадзурите“ пропуснаха куп положения, хората на Карло Анчелото в крайна сметка победиха след гол на Родриго в 90-ата минута. Преди това вратарят на испанците Тибо Куртоа отрази доста удари на нападателите на домакините.

Така "Реал" победи "Интер" и постигна много ценна победа в Група D. В ранния двубой от групата "Шериф" (Тираспол) надигра с 2:0 "Шахтьор" (Донецк), информира gol.bg.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, след което като по чудо не водеха в резултата.

Момчетата на Симоне Индзаги имаха куп положения пред вратата на Тибо Куртоа, но или белгиецът спасяваше, или изстрелите на "нерадзурите" не бяха точки.