"Байерн" разби "Барса", "Юве" отнесе "Малмьо", "Челси" излъга "Зенит"

Баварците не оставiha никакви шансове на каталунците - вкараха им 3 безответни гола насред Испания

15.09.2021 | 06:57 Редактор: Тодор Петров

"Байерн" (Мюнхен) победи "Барселона" с 3:0 в първи двубой от група "Е" на Шампионската лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Германският хегемон действаше по-компактно през първото полувреме и заслужено се оттегли на почивка с гол преднина. Неговият автор беше очакван - кошмар №1 на "блаугранас" в евротурнирите - Томас Мюлер, вкарал на този съперник за седми път в шест мача.

Десетина минути след подновяването на играта баварците удвоиха преднината си чрез футболист №1 в света за 2020 година Роберт Левандовски, направил успешна добавка при удара в гредата на Джамал Мусиала. В 85-ата минута полякът направи нова добавка след шут в гредата, този път на Серж Гнабри.

В другата среща от групата "Динамо" (Киев) и "Бенфика" не си вкараха голове.

"Ювентус" постигна първа победа през новия сезон, след като разби с 3:0 като гост Малмьо в мач от 1-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

"Бианконерите" решиха всичко още през първото полувреме, когато Алекс Сандро (22‘), Пауло Дибала (45‘) от дузпа и Алваро Мората (45+1‘) се разписаха. След почивката срещата буквално се доиграваше и Юве спести сили за неделното домакинство на Милан в Серия "А".

В следващия кръг на най-силния европейски клубен турнир торинци приемат "Челси", а "Малмьо" гостува на "Зенит" (Санкт Петербург). Мачовете са насрочени за 29 септември, припомня gol.bg.

"Челси" започна с трудна победа защитата на титлата си в Шампионската лига, след  като надви с 1:0 "Зенит", а големият герой бе Ромелу Лукаку. След паузата лондончани вдигнаха темпото и стигнаха до победното попадение, за да стартират със задължителни и очаквани 3 точки в груповата фаза.