"Канарчетата" издухаха "орлетата" на старта на родното футболно първенство

"Ботев" (Пловдив) би "Пирин" (Благоевград) с 2:1 в "Коматево"

24.07.2021 | 20:44 Редактор: Здравко Черкезов

"Ботев" (Пловдив) започна сезона с успех над завърналия се в елита на българския футбол след 3-годишно отсъствие "Пирин" (Благоевград). "Канарчетата" се наложиха с 2:1 на комплекс "Ботев 1912" в пловдивския квартал "Коматево".

Пловдивчани показаха съвсем различно лице от това, което демонстрираха през миналия сезон, и дадоха повод за оптимизъм на своите фенове.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме, като през първите 45 минути домакините тотално надиграха своя съперник и съумяха да реализират две попадения, предаде gol.bg.

Па Конате (19‘) откри резултата, а в 41-ата минута Маркиньос удвои преднината на своя тим.

През втората част благоевградчани заиграха значително по-добре и се върнаха в мача още в 54-ата минута чрез Стилиян Николов. Голът му обаче се оказа недостатъчен за "орлетата" да си тръгнат поне с точка от Пловдив.

Във втория кръг "Ботев" гостува на негостоприемния стадион "Тича" във Варна, докато "Пирин" ще приеме "Берое" в Благоевград.