"Ролан Гарос": Лесна победа за Надал, Джокович мина през иглени уши

Испанецът победи Яник Синер със 7:5, 6:3, 6:0

07.06.2021 | 21:17 Редактор: Тодор Петров

13-кратният шампион на "Ролан Гарос" - Рафаел Надал, продължава защитата на титлата си след категорична победа в три сета над Яник Синер – 7:5, 6:3, 6:0.

Така Надал достигна до рекорден 15-и четвъртфинал на любимия си турнир – нещо, което няколко часа по-рано направи и Новак Джокович след пет сета срещу другия италиански тийнейджър Лоренцо Музети.

постигна впечатляващ обрат, след като изоставаше с 2 сета след два загубени тайбрека. След това обаче силите на Музети свършиха и в следващите две части той взе само един гейм. В петия сет младият италианец се отказа - 6:7, 6:7, 6:1, 6:0, 4:0 и отказване.

В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу друг италианец - Матео Беретини. Докато Рафа Надал ще играе срещу добър свой познайник - Диего Шварцман от Аржентина.