"Манчестър Юнайтед" обърна "Брайтън" с 2:1 на "Олд Трафорд"

Головете за домакините отбелязаха Маркъс Рашфорд и Мейсън Грийнууд

05.04.2021 | 08:21 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Юнайтед" обърна "Брайтън" и победи с 2:1 в мач от 30-я кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Олд Трафорд". "Червените дяволи" изиграха слабо първо полувреме след приличен старт и във фаталната 13-а минута бяха наказани от бившия си кадър Дани Уелбек.

Все пак домакините вдигнаха ниво след почивката и Маркъс Рашфорд изравни напълно заслужено в средата на второто полувреме.

В 83-ата минута Мейсън Грийнууд донесе победата за своите с първи шампионатен гол от началото на годината, като четвърт час по-рано претенциите на "чайките" за дузпа не бяха уважени, пише gol.bg.

"Манчестър Юнайтед" събра 60 точки и изостава на 14 от лидера "Манчестър Сити", който е с мач повече. "Брайтън е с 32 точки", на шест над опасната зона.