"Манчестър Юнайтед" надигра "Милан" и го изхвърли от Лига Европа

Пол Погба отбеляза скъпоценния гол за "червените дяволи"

19.03.2021 | 07:09 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Юнайтед" стигна до така желаната победа над "Милан" с 1:0 като гост в среща реванш от 1/8-финалната фаза на Лига Европа.

Първият мач, игран на "Олд Трафорд", завърши без победител (1:1) и така "червените дяволи" се класират напред с общ резултат 2:1.

През първата част играта бе равностойна. Двата тима не бързаха да предприемат никакви рискове и полувремето премина в приспивно темпо. Второто полувреме обаче започна ударно за "червените дяволи".

Оле Гунар Солскяер пусна в игра Пол Погба, който се нуждаеше само от 3 минути на терена и отбеляза така ценното попадение за "Ман Юнайтед", с което класира отбора си на 1/4-финал.

За следващата фаза на турнира се класираха още отборите на Арсенал, Динамо Загреб, Молде, Рома, Виляреал, Аякс и Славия Прага.