Без конкуренция: Ансамбълът ни с титла в многобоя от Световната купа в София

С 40.200 точки гимнастичките ни спечелиха златния медал

27.03.2021 | 20:00 Редактор: Десислава Атанасова

Националният ансамбъл по художествена гимнастика на България спечели титлата в многобоя на Световната купа в София. Още вчера грациите ни, в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова и с треньор Весела Димитрова, дадоха сериозна заявка за първото място още вчера след страхотно представяне в съчетанието с пет топки, което получи рекордна оценка от 44.150 точки.

Днес ансамбълът ни бе на много високо ниво и при представянето си на композицията с обръчи и бухалки, получавайки 40.200 точки, за да затвърди първото си място и да спечели убедително златния медал. На второ място остана ансамбълът на Азербайджан, а на трета позиция се наредиха гимнастичките на Япония.

В неделя, в последния ден на Световната купа, ансамбълът ще участва и в отделните финали на двете съчетания от 13:15 и 16:05 часа.