"Ботев" (Враца) спечели дербито на Северозапада, надигра "Монтана" с 1:0

В следващия кръг врачани приемат "Левски"

09.03.2021 | 22:20 Редактор: Никола Симеонов

"Ботев" (Враца) взе много ценна победа в дербито на Северозапада и се отлепи от дъното в родното първенство. Отборът на Антони Здравков прекъсна ужасяващата си серия от 8 поредни шампионатни поражения и напрежението около треньорския пост временно ще отшуми.

Гостите стигнаха до успеха на стадион "Огоста" с 1:0, а единственото попадение бе дело на Чавдар Ивайлов (50‘) през втората част. Полузащитникът изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, който в крайна сметка донесе 3-те точки.

Домакините бяха по-агресивният отбор, но не съумяха да реализират създадените възможности преди почивката. Единственият точен изстрел от страна на "Ботев" (Вр) се оказа победен.

Отборът на Атанас Атанасов не загуби последните си два мача, но поражението днес ги свали на 11-а позиция.

В следващия кръг врачани приемат "Левски", докато "Монтана" гостува на стадион "Славия" на друг от преките си конкуренти за оставане в елита.

Снимка: Lap.bg