Тервел Пулев постигна 16-ата си поредна победа на професионалния ринг, след като спечели мача си в полутежка категория срещу Викапита Мероро от Намибия по време на галавечер в Дар ес Салаам (Танзания).
Българинът отказа своя съперник в 9-ия от предвидения за 10 рунда мач. Той отвори аркада на лявата вежда на Мероро, а от щаба му хвърлиха кърпата и прекратиха двубоя, в който българинът бе далеч по-класният боксьор.
Така Тервел нанесе 10-а загуба на 35-годишния намибиец, който има и 29 победи от общо 39 мача на профиринга.
Пулев започна спокойно мача, като успя още в първия рунд да респектира съперника с няколко точни удара. Така продължи битката между двамата и по-нататък, като намибиецът се опитваше да държи нашия с клинчове и от време на време хитруваше с удари зад главата.Изненадващо, в четвъртия рунд съдията отне една точка от актива на Пулев, заради влизане с глава в боя, но това по никакъв начин не смути българина. Напротив, в осмия рунд той направи силна акция, при която сериозно разколеба противника си.
По непотвърдена информация следващият мач на Тервел Пулев може да отново да е в Танзания, като в галата има голяма вероятност да се включи и Кубрат Пулев.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Възможно ли е в Украйна да се произведат избори по време на война?
Отварят за движение новоизградения участък от бул. “Рожен”
Песков за изказването на Рюте: Безотговорно
Ботев Вр победи Добруджа след дузпи в мач за Купата
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Част от амазонската тропическа гора вече е частна собственост
На повърхността на луната на Юпитер – Европа, е забелязан гигантски черен „паяк“
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
101 проверки на обекти и лечебни заведения извърши РЗИ за седмица
Ръководството на Спартак (Варна) покани феновете на открита беседа
Тръмп допуска загуба за партията му на изборите
Очаква ни сняг за Нова година
Няма данни за пострадали българи в Австралия
Кадър на деня за 14 декември
Защо товарният железопътен транспорт в САЩ отделя повече емисии от въглищните централи?
Берлин се превръща в глобален дипломатически център през следващите дни
ЕС се готви за важна седмица, в която трябва да покаже на Тръмп, че не е „слаб“