"Ливърпул" разгроми "Кристъл Палас" със 7:0

Само преди 3 дни "червените“ се наложиха над "Тотнъм"

19.12.2020 | 20:05 Редактор: Ралица Братанова

"Кристъл Палас" и "Ливърпул" дадоха начало на 14-ия кръг във Висшата лига. "Мърсисайдци“ разгромиха своя съперник на негостоприемния "Селхърст Парк“ със 7:0.

Атакуващото трио в днешната среща – Минамино (3‘), Мане (35‘) и Фирмино (44‘, 68‘), уби интригата още преди почивката, когато резултатът бе 3:0. През втората част капитанът Джордан Хендерсън (52‘), както и Мохамед Салах (81‘, 84‘) също записаха имената си сред голмайсторите.

Само преди 3 дни "червените“ се наложиха над "Тотнъм" в директен мач за първото място. Това е и причината Юрген Клоп да направи някои промени спрямо мача с "шпорите“. Голямата изненада беше Мохамед Салах, който остана на пейката за сметка на Такуми Минамино.

Успехът днес идва след серия от 4 двубоя извън "Анфийлд“, които завършват при равен резултат.

"Кристъл Палас" продължава да изпитва проблеми в мачовете си срещу този съперник. "Лондончани“ нямат победа над "Ливърпул"  вече 8 срещи във всички турнири, а последната е от 2017 година.

С успеха шампионите се откъснаха на върха с временна преднина от 6 точки пред втория Тотнъм, докато „орлите“ продължават с колебливите си изяви и заемат 12-та позиция.