ЦСКА счупи каръка, отстранявайки БАТЕ Борисов

Али Соу откри резултата в 43-ата минута

17.09.2020 | 21:51 Редактор: Искра Ангелова

ЦСКА посрещна БАТЕ Борисов в мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Домакините имаха уникален шанс да поведат, но в 33-ата минута вратарят на "червените" Густаво Бусато спаси дузпа в трети пореден мач.

А в 44-ата минута нападателят на ЦСКА Али Соу откри резултата след прекрасно подаване от Георги Йомов.

Вратарят на БАТЕ се включи в атака и остави вратата си празна. При свободния удар обаче, защитата на ЦСКА се справи и топката попадна в Кери. Ирландецът напредна заедно с Тиаго Родригес и вкара в опразнената врата за 2:0.

Стамен Белчев остави на резервната скамейка Тиаго Родригес, както и Петър Занев и Ахмед Ахмедов, които са под карантина. Иван Турицов, който е контузен, бе заменен от Пламен Гълъбов.

Феновете на "армейците" се наслаждаваха на играта на огромна видеостена, разположена на 100 метра от стадиона.

А на днешния 17 септември през 1980 година ЦСКА побеждава "Нотингам" с 1:0 в първи 1/16-финал за КЕШ.

Снимка: Lap.bg.