В събота на стадион "Васил Левски" предстои очакваното дерби между ЦСКА и Левски. Когато става въпрос за сблъсъци между тези два отбора, едва ли има по-подходящ събеседник от бившия вратар на червените Георги Велинов.
За предстоящото дерби той каза, че е убеден, че ЦСКА ще победи. "С половин на 0, но за ЦСКА ще е, убеден съм", прогнозира Джони Велинов.
"За мен си е вечно дерби, защото играят отборите на Левски и ЦСКА. В Левски трябва да разберат, че това е ЦСКА - срещу тях ще играят, срещу тях ще им е мъката, срещу тях ще реват", бе категоричен Велинов.
За сегашния ЦСКА той каза, че това са четири букви, а истината е на стадион "Българска армия".
Велинов сподели, че в тези сблъсъци най-много му липсва, че не се пълнят стадионите.
"Когато ние играехме, бяха пълни. Но мисля, че един хубав мач и резултат, ще върне много от феновете", посочи бившият вратар.
Той си спомни и за фамозния мач срещу Реал Сосиедад.
"Този мач беше 88 минути на една врата и топката все удряше някого - мен или колегите ми. Не влиза и не влиза, като е казал Господ. Това е един от най- хубавите ми мачове, в които съм спасявал най-много положения и той си остава в мен", спомни си Велинов.
За успеха срещу Ливърпул той каза, че преди мача в отбора са си повярвали много, че могат да го направят и след като им се е отдала възможност, те са се възползвали.
"Не мога да кажа, че сме били по- силни от Ливърпул. Те бяха само звезди, но усещането е уникално. Чувстваш се горд и хората те поздравяват. На всяка една крачка те спираха", каза Велинов.
Той се върна към любопитен момент от мача за купата на Съветската армия, когато срещу Левски завършват 1:1 в редовното време и побеждават след дузпи.
"Хванах две дузпи на Гибона и Пламен Николов. Петата дузпа трябваше да я бия аз на Боби Михайлов. 70 000 души ни гледаха, хвърлих ръкавиците, засилих се и паячето беше там. Спомням си радостта на нашите фенове и на колегите ми. Победихме и взехме купата", разказа пред Bulgaria ON AIR вратарят.
Вижте цялото интервю във видеото:
Джо Джонас ще прекара лятото на лодка в Европа
Мощна слънчева буря може да удари Земята тази вечер: Какво казват експертите
Първан Симеонов: Всеки кабинет има грешни стъпки в началото
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Космически сблъсък: Ракета на SpaceX ще се разбие в Луната
Гигантски калмар е забелязан край Австралия за първи път от 25 години
Сондите „Вояджър“ записаха зловещи звуци от космоса: Какво може да е това?
Вселената се разкрива: Разчетоха изгубена 2000-годишна звездна карта
Шестима стажант-юристи встъпиха в длъжност в Окръжен съд - Варна
С 2 419 души е намаляло населението на Варненско за година
Черноморският регион трябва да стане реален приоритет на ЕС
Главно добричлии и шуменци са новите варненци
Черно море победи Локо Пловдив в директен сблъсък за място на баража за Европа
Русия свива прогнозите си за добив на петрол, износът намалява от началото на май
Китай получава по 500 млн. долара на час от износ, подкрепен от АІ
Сенатът на САЩ утвърди Кевин Уорш за член на Управителния съвет на Фед
Кадър на деня за 12 май