Големите технологични компании са изправени пред най-голямото си предизвикателство от десетилетия, тъй като антитръстови регулатори от двете страни на Атлантическия океан вземат ограничителни мерки заради твърдения за антиконкурентни практики, които може да доведат до заповеди за раздробяване на Apple и Google на Alphabet за първи път в индустрията, пише Ройтерс.
Това от своя страна може да вдъхнови регулатори от цял свят да се намесят, както се вижда от растящия брой антитръстови разследвания в редица страни след започването на делата в ЕС и САЩ. Откакто AT&T беше раздробена точно преди 40 години, нито една друга компания до момента не беше застрашена от възможността за наложено от регулатори раздробяване в САЩ.
Goolge съобщи, че не е съгласна с обвиненията на ЕС, а Apple заяви, че делото в САЩ е неправилно предвид фактите и законите.
Четете повече в investor.bg
Снимка: Pexels
5 причини някои хора да не са толкова емпатични
Ганев: Вместо нов дълг, ПБ трябва да предприемат сега непопулярните мерки
Д-р Петко Гинев от ВМА е дарявал кръв 36 пъти
Най-възрастният президент на САЩ става на 80, но не годините на Тръмп тревожат експертите
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Борисов: Радев е прав. Асен Василев ни качи на шейната
Кола на "Пътна помощ" и пет автомобила изгоряха при пожар
Тръмп: Споразумението с Иран е близо
Басейнова дирекция с първи коментар за умрялата риба във Варненското езеро
Арестуваха мъж заради закана за убийство и побой над жена
Brexit направи Великобритания по-бедна
Италиански компании настъпват в Германия
Румънският президент нов министър-председател след оттеглянето на Еуджен Томак
Войната на САЩ с Иран ще бъде във фокуса на срещата на страните от Г-7