fallback

Ролеви игри, магазини, социални мрежи - какво могат да ни предложат "метавселените"

Над 13 хил. китайци са кандидатствали да живеят на Марс

19.12.2021 | 17:33 Автор: Жаклина Иванова

През 2017 г. правителството на Асгардия, "космическа нация", която претендира за суверенитет въз основа на собствеността си върху малък сателит, проведе акция за набиране на граждани в Хонконг. По това време министър-председателят Лена Де Уин обясни, че нейните лидери са били неподготвени за огромния интерес на Китай и са решили да организират събитие там.

Срещата се оказва препълнена с хора, а Де Уин говори ентусиазирано с публиката за всичко – от виртуални валути до политиката по отношение на извънземните цивилизации. В момента върховният съдия на Асгардия е адвокат от Китай, пише Пийт Суини в коментар Ройтерс.

Млади китайци, недоволни вероятно от стресиращия живот в китайските градове, се гмурват в научната фантастика, във фантастичните ролеви игри и други. Над 13 хил. от тях са кандидатствали да живеят на Марс. Китай е най-големият пазар на видео игри в света с прогнозни приходи от 46 млрд. долара за 2020 г.

Сега компании като гиганта в електронната търговия Alibaba и по-малки конкуренти залагат, че следващото поколение ще използва аватари и все така смело ще се гмурне в местните метавселени – огромни, потапящи дигитални светове, в които има игри, социални мрежи, бизнес конференции, магазини, симулации на секс и други.

Борсовият балон е огромен. Цената на листнатите в Шънджън акции на ZQGame, която заяви, че ще пусне игра за метавселената, са нараснали с 300% от началото на годината. По същия начин Inmyshow Digital Technology се радва на борсово рали, след като обяви, че разработва нещо, наречено Honnverse. Фирмите, свързани с очилата за виртуална реалност, както и доставчиците на облачни услуги, също записват ръст на борсата.

Четете повече по темата в investor.bg.

Снимка: Bloomberg.com

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК

fallback
Още от Техно
fallback