Френският национален регулатор по конкуренцията глоби американския технологичен гигант Apple Inc. с 1,1 млрд. евро след близо десетилетия на разследвания.
През миналия месец френският надзирател за конкуренцията и измамите, Генерална дирекция "Конкуренция, потребление и борба с измамите", глоби Apple с 25 млн. евро за практиката на компанията да забавяне работата на по-старите модели на смартфоните iPhone след обновяване на техните операционни системи, предава БНР.
Решението в понеделник за новата глоба от 1,1 млрд. евро идва заради предполагаемото антиконкурентно поведение на компанията Apple в нейната мрежа за дистрибуция и продажби.
Снимка: Bloomberg/Toru Hanai
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Цигарите поскъпват от август тази година, след това и от март догодина
Реаниматори обсъждат дали да прехвърлят пострадалата на АМ "Тракия" от Ямбол в Пловдив
МВнР: Няма пострадали българи при земетресенията във Венецуела
10 заболявания, които могат да повлияят на сексуалния живот
Вкусните и евтини храни, които всички имаме вкъщи – знаем ли с какво са полезни?
Рефлексотерапия – има ли реален ефект?
Защо бебетата хълцат в утробата?
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
Марсоходът на НАСА откри вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание
Телескопът ALMA откри „семейство“ от девет звезди в процес на формиране
Черно море триумфира на международен турнир
Забелязаните мазутни отлагания по крайбрежието не са в резултат на скорошен нефтен разлив
Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Варна на челно място в класация за... най-евтин аперол в Европа
H&M разочарова с продажби под очакванията
Бюджетът на НЗОК за 2026 г. се предвижда да бъде над 5,2 млрд. евро
БСК: България със сигурност ще бъде в процедура по свръхдефицит от юли
Пазарите в Япония и Южна Корея успяха да приключат сесията на зелено