България грабна сребърен и бронзов медал на турнира в Рига

Шампион стана отборът на Украйна

04.03.2018 | 11:02 Редактор: Василена Василева

България спечели сребърен и бронзов медал в първия ден на турнира по худежествена гимнастика в Рига, съобщиха от Българската федерация по художествена гимнастика.

Завърши първият ден от надпреварата в Рига на МT "Baltic hoop" 2018 при жените и "Riga Spring 2018" - турнирът за девойки.

При жените Катрин Тасева се пребори за бронзовия медал в многобоя с общ сбор от 63.000 точки (17.000 т. на лента, 16.100 т. на обръч, 14. 5000 точки на топка и 15.400 т. на бухалки).

Първа със сбор от 65.900 точки се класира Влада Николченко (Украйна), а втора Саломе Пажава (Грузия) с 64.900 точки.

Ерика Зафирова, другата българка, завърши пета в многобоя със сбор от 62.350 точки. Тя получи оценки от 14.450 точки на обръч, 16.400 точки на топка, 16.900 точки на бухалки и 14.600 точки на лента.

И двете български гимнастички се класират на по три финала днес. Катрин Тасева ще участва на обръч, бухалки и лента, а Ерика Зафирова на топка, бухалки и лента.

България се яви с две свои представителки в турнира за девойки, който се игра по регламента на Европейското първенство - Татяна Воложанина и Анна Келман, които със сбор от 108.300 точки грабнаха сребърния медал.

Шампион стана отборът на Украйна със сбор от 116,850 т., а бронзовото отличие спечели силният отбор на Азербайджан със сбор колкото нашите 108.300, но с по-ниски оценки за изпълнение.

Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика, Facebook