Съединените щати изтеглят 60% от дипломатическия си персонал в Куба. Причината - специфични атаки, довели до здравословни проблеми.
Преди няколко месеца американски дипломати в Куба се оплакаха от различни симптоми от загадъчен произход - загуба на слуха, мозъчно сътресение, гадене, главоболие, шум в ушите, както и загуба на концентрация.
Атаките се извършвали основно в хотелите, а американските власти призоваха съгражданите си да не предприемат пътувания до Острова на свободата.
За неопределено време американската консулска служба ще престане да издава и американски визи. Мерките ще останат в сила докато Куба не се увери, че американският дипломатически корпус е в безопасност.
Кубинците са разочаровани от новината.
Ескалация в Егейско море: Гърция отчете нарушения от турски самолети
Ким Чен Ун обяви мащабно превъоръжаване: Северна Корея ще строи по два бойни кораба годишно
Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкрива, че е гей
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Без ток във Варна на 24 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (24 юни)
Виц на деня - 24 юни
Извънредно! Откриха три трупа в общежитие в Угърчин
Времето във Варна на 24 юни 2026
Петролът поевтинява още, все повече танкери преминават през Ормузкия проток*
Икономиката на дълголетието вече променя бизнеса: УниКредит открои четирите технологии на бъдещето
Киев натиска за преговори, Кремъл признава, че няма резерви за кризата с горивата
Икономист: Великобритания повтори грешките на ЕС след Brexit