Предварителните констатации показват, че Русия е използвала севернокорейска балистична ракета при удара си срещу село Радушне в Днепропетровска област в Украйна. Това заяви президентът Володимир Зеленски, цитиран от Ukrinform.
Той уточни, че ще последват още експертизи и всичко ще бъде проверено, но към момента това е севернокорейска балистична ракета.
"Съюзът между московското ръководство и безумния режим в Северна Корея съществува заради ракетите, севернокорейските войски по нашите граници тук, в Европа, и избиването на нашите украински деца", каза Зеленски.
Украинският лидер отбеляза, че спасителните операции са продължили през целия ден в няколко украински града след последната атака на Русия.
В Лвов спасителите са разчиствали отломки и са издирвали оцелели. Той изрази съболезнования на всички, които са загубили близки.
Зеленски също така заяви, че много страни са осъдили нападението.
"Имаше много изрази на съпричастност за загубените човешки животи. Европейските страни също направиха много изявления, тъй като руска ракета прелетя на полска територия и експлодира някъде в поле край Люблин. Най-важното обаче не са просто съпричастността и осъждането, а ракетите за противовъздушна отбрана и натискът върху Русия, които могат да спрат тази глупава руска война, всички техни удари и техния терор", подчерта президентът.
Шефът на "Булгартрансгаз" Владимир Малинов ще бъде сменен
Българин е загинал при тежък удар между камион и микробус в Нидерландия
Моторист загина, след като самокатастрофира в прохода Шипка
Социализмът има бъдеще: Социалисти от цялата страна на събора на левицата на Бузлуджа
Компютърен тест оценява вероятността за аутизъм с 13 въпроса
Молекулярен профил показва риск от Алцхаймер години преди когнитивния спад
Метформинът потиска клетки на рядко агресивно заболяване на кръвта
Първите дни на кърменето: Защо началото невинаги е лесно?
Откриха уникален астероид със собствен спътник в Слънчевата система
Boeing и НАСА търсят прозорец за изстрелването на Starliner
SpaceX изгори 260 сателита в атмосферата за 6 месеца: Кой следи този дъжд от отломки?
MaiaSpace се отказва от суборбиталните тестове: Планиран е орбитален полет през 2027 г.
Смениха шефа на "Булгартрансгаз" Владимир Малинов
Жена загина след падане в Стара планина
Цените на горивата в България са се покачили за последния месец
Въздушна линейка транспортира мъж с черепно-мозъчна травма
Собсвеници на дронове се оплакват от смущения на север от Варна
Кадър на деня за 1 август
Продажбите на BYD нарастват за трети пореден месец, подкрепени от износа
Fitch: Политическата нестабилност ще затрудни свиването на дефицита в Румъния
Страната с най-много наематели в Европа търси решение на проблема с недостига на жилища