Самолет на "Луфтханза", пътуващ от Атина до Мюнхен, се е върнал аварийно на летището "Елефтериос Венизелос" в гръцката столица след индикация за техническа повреда.
Капитанът е съобщил за технически проблем и сигнал за пожар в спомагателния двигател малко след излитането.
Според информация от летището, самолетът е излетял нормално от "Елефтериос Венизелос", но приблизително 16 минути по-късно е било преценено, че е необходимо да се върне в Атина.
Пилотът е спазил всички предписани процедури за безопасност и самолетът е кацнал без допълнителни проблеми, съобщи кореспондентът на Bulgaria ON AIR в Гърция Силвия Станчева.
Самолетът е кацнал в 18:35 часа на летището в гръцката столица.
След аварийното кацане е била издадена заповед за евакуация на самолета, което е предизвикало смущение сред пътниците, които са се сблъскали с неочакван развой още в началото на пътуването си.
Компетентните служби са били незабавно мобилизирани на летището, а пътниците са били евакуирани от борда чрез аварийните пързалки.
Паника е възникнала, тъй като пътниците не са били информирани за връщането на самолета и принудителното кацане, освен от екипажа, когато самолетът е започнал да рулира.
Пътниците се оплакват, че въпреки липсата на официална информация и видимите от прозорците приближаващи пожарни автомобили, внезапно е била издадена заповед за евакуация.
Всички пътници са в добро състояние, съобщиха от летището.
Снимка: Magnific
Пенелопе Крус и Оливия Уайлд блестят с впечатляващи визии на червения килим
Кристиано Роналдо разкри трогателния начин, по който винаги носи децата си със себе си
Проданов, ПБ: Инвестираме в бъдещето на България
НАТО планира 70 млрд. евро помощ за Украйна през 2026 г., САЩ без нови военни ангажименти
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Основните причини за смърт сред българите са болестите на органите на кръвообращението
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти