Европейската комисия представи план за действие срещу кибертормоза, който има за цел да защити психичното здраве на децата и юношите в ЕС.
Съществен елемент от плана е пускането на достъпно и лесно за използване приложение за докладване на кибертормоз на национална гореща телефонна линия. Приложението ще бъде начин децата и юношите да получат подкрепа – те ще могат безопасно да съхраняват и изпращат доказателства.
Комисията ще разработи проект за приложението, който държавите членки могат да адаптират към съответния национален контекст.
Държавите членки следва да разработят национални планове за действие срещу кибертормоза и да прилагат общо разбиране за кибертормоза. Това ще даде възможност за събиране и сравняване на данни на ниво ЕС и ще доведе до общ подход на Съюза в тази област.
Комисията също така ще преразгледа насоките относно защитата на малолетните и непълнолетни към Законодателния акт за цифровите услуги. Целта е да се засилят мерките, които онлайн платформите трябва да предприемат, за да предотвратят излагането на младежите на вредно съдържание.
Платформите ще трябва и да осигурят по-лесни начини за докладване на такова съдържание. Освен това Комисията ще приеме насоки, отново в рамките на Акта за цифровите услуги, относно доверените податели на сигнали, за да изясни тяхната роля в борбата с незаконното съдържание и кибертормоза.
Снимка: Freepik
Лионел Меси се контузи дни преди Световното първенство
Младежи нахлуха в болница за лечение на ебола в ДР Конго, искат телата на свои близки
Джартов: Към момента няма язовири, които да създават предпоставки за проблеми
ПСС: Туристите да не излизат по високите части на планината, очакват се бури
Задух – трудностите при поставяне на диагнозата
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
„Шънджоу-23“ пристигна на „Тиенгун“: Китай се готви да кацне на Луната до 2030 г. (видео)
Учени: Възможно е извънземният живот да се изплъзва на нашите детектори
Пентагонът публикува видео с летящ „хуманоид“ над САЩ?
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
Пет държави блокираха плана на НАТО за ежегодна военна помощ за Украйна
Джартов след наводненията: Културата на превенция сред нашето общество не е особено висока
ПБ: Нашият поглед е концентриран върху това да проведем една задълбочена съдебна реформа
Среднощен гръм и пожар изпепели товарен бус във варненския квартал "Възраждане"
Максималният осигурителен доход ще бъде увеличен на 2300 евро
Новите надежди за мир между САЩ и Иран свалят цената на петрола с 6%*
Катар тихомълком изнася втечнен природен газ през Ормузкия проток за ключови купувачи
Рубио: САЩ ще намерят друг начин, ако преговорите с Иран се провалят
Брутният външен дълг и данните за транспорта ще са на фокус през седмицата