Израел подготвя въздушни удари срещу село в Южен Ливан. Армията издаде предупреждение за евакуация за жителите на село Кафр Хата преди да нападне цели на „Хизбула“ в района.
"Израелските отбранителни сили (IDF) скоро и отново ще нанесат удари по терористична военна инфраструктура на "Хизбула" в селото, за да предотвратят забранените опити за възстановяване на дейността ѝ там“, написа в социалната мрежа X арабоговорящият говорител на армията полковник Авихай Адраеи.
Той публикува и карта с очертаната зона на целите.
Ливанската армия съобщи в четвъртък, че е приключила разоръжаването на "Хизбула“ южно от река Литани, което представлява първия етап от национален план. Село Кафр Хата се намира северно от реката, пише БГНЕС.
През седмицата Израел заяви, че усилията на Ливан за разоръжаване на "Хизбула" са обнадеждаващи, но "далеч от достатъчни", след като ливанската армия обяви, че е приключила първата фаза от процеса.
"Споразумението за прекратяване на огъня, посредничено от САЩ между Израел и Ливан, ясно посочва, че Хизбула трябва да бъде напълно разоръжена", гласи позицията на кабинета на премиера Бенямин Нетаняху.
Снимка: БГНЕС
Бизнесът иска поне 20% съкращение за всички бюджетни сектори
Предстои международен симпозиум, посветен на флеболимфостатичния оток и лимфедема
Психичните разстройства вече са водещата причина за инвалидизация в света
Български лекари приложиха иновативна терапия при изключително рядък тумор в плацентата
И чревните бактерии определят колко калории усвояваме
Минерален пръстен на Марс доказва съществуването на древен океан
Откриха нов гигантски вирус, който не се вписва в дървото на живота
Учени с тревожна прогноза: Човечеството може да намалее наполовина до 2064 г.
Слънцето може да „счупи“ светофарите: Как магнитните бури застрашават влаковете
Тръмп заплашва всеки 11-ти човек на света
Евростат: България е втора в ЕС по дял на младежи, които нито работят, нито учат
"Уолстрийт джърнъл": Манифестът на папа Лъв за изкуствения интелект
Довечера се задават дъжд и гръмотевици
Нова инициатива "Кошница с грижа" сваля цените на основните храни с над 10%
Германия и Испания не искат да забранят достъпа на Huawei до мобилните мрежи
Горещите вълни могат да струват скъпо на европейската икономика
КНСБ предлага субсидия за храни за хора под прага на бедност и таван на надценките