Руските шофьори на камиони, които превозваха дроновете, използвани срещу руски авиобази в рамките на операция "Паяжина" преди седмица, го направиха несъзнателно. Това заяви украинският президент Володимир Зеленски.
Дроновете са били скрити в "мобилни къщи" с подвижни покриви, които са били натоварени на ТИР-овете и след достигане на крайните точки от маршрутите, в близост до военните летища, стартирани дистанционно.
"Те (шофьорите - бел. ред.) не знаеха нищо. Просто си вършеха работата", каза Зеленски в интервю за ABC News.
Украинският лидер подчерта, че по време на операцията са използвани само украински оръжия, а не такива, предоставени от съюзниците.
"Наистина настоях да използваме само това, което произвеждаме, и разделението да бъде много ясно", уточни той, цитиран от "Труд".
Украйна заяви, че е повредила над 40 руски бомбардировача при атаките, включително А-50, Ту-95, Ту-22 М3 и Ту-160, което се равнява на около една трета от руския флот от стратегически флот.
Огромният бюджетен дефицит ще удари всеки българин чрез инфлацията
Кои са знаците, че шефът ви подценява?
България не прави мащабни ремонти на пътя, а кърпи дупки
Министерският съвет одобри бюджета на НЗОК за 2026 г. и прие отчетите на Kасата за 2025 г.
Стартира спешна дарителска кампания за новородените в болница „Шейново“
Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
ВМА въведе AI навигация в урологията
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
Откриха 31 нови морски вида край бреговете на Бразилия
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
Във Варна затягат мерките срещу пожарите през лятото
Родители протестираха във Варна
Правителството внесе в парламента проектобюджета за 2026 г.
Пазарът е залят с петрол въпреки нуждата от възстановяването на резервите
Уорш: Рисковете за инфлацията отслабват, ще гарантираме ценовата стабилност
Финансовото министерство очаква дефицитът към юни да достигне 1,9% от БВП
преди 1 година