Руските шофьори на камиони, които превозваха дроновете, използвани срещу руски авиобази в рамките на операция "Паяжина" преди седмица, го направиха несъзнателно. Това заяви украинският президент Володимир Зеленски.
Дроновете са били скрити в "мобилни къщи" с подвижни покриви, които са били натоварени на ТИР-овете и след достигане на крайните точки от маршрутите, в близост до военните летища, стартирани дистанционно.
"Те (шофьорите - бел. ред.) не знаеха нищо. Просто си вършеха работата", каза Зеленски в интервю за ABC News.
Украинският лидер подчерта, че по време на операцията са използвани само украински оръжия, а не такива, предоставени от съюзниците.
"Наистина настоях да използваме само това, което произвеждаме, и разделението да бъде много ясно", уточни той, цитиран от "Труд".
Украйна заяви, че е повредила над 40 руски бомбардировача при атаките, включително А-50, Ту-95, Ту-22 М3 и Ту-160, което се равнява на около една трета от руския флот от стратегически флот.
Зеленски посети фронтовия град Купянск
Отлагат изтеглянето на танкера "Кайрос", изоставен край Ахтопол
Феноменът Tash Sultana идва за първи път у нас
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
НАСА да изпрати хора на Марс възможно най-скоро
Нов вид миниатюрна жаба е открит в Южна Бразилия
Откриват нови работни места в общинския дом за възрастни хора във Варна
Гонзо с голямо дарение за Любо Пенев
ЕС е напът да отмени забраната за продажбата на нови автомобили с двигатели с вътрешно горене
БСП: За нас е много важно бюджетът да бъде приет
Икономиката губи около 160 млн. лева годишно заради онлайн измами
ЕС въвежда временна такса върху малките пратки в битката си с китайските сайтове
United Group назначава Брус Хъмфрис на позицията старши вицепрезидент „Човешки капитал“
Георги Гагов: След 1 януари може да има леко поскъпване на чаша кафе с 5% до 8%
преди 6 месеца