Калин Джорджеску няма да бъде допуснат до президентските избори в Румъния

Кандидатурата му беше анулирана

09.03.2025 • 21:01 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
В документите се описва и масовото популяризиране на Джорджеску в социалните мрежи.
В документите се описва и масовото популяризиране на Джорджеску в социалните мрежи.

Проруският Калин Джорджеску няма да бъде допуснат до участие в президентските избори в Румъния. Кандидатурата на Джорджеску беше анулирана от Централното избирателно бюро. Четирима от членовете на бюрото гласуваха "за", а 10 - "против" кандидатурата.

Привърженици на политика се опитаха да нахлуят в централата на органа, поради което се наложи намеса на Жандармерията. В момента ситуацията е под контрол.

Джорджеску спечели първия тур на последните президентски избори, но Конституционният съд на Румъния отмени втория тур, след като в разсекретени от кабинета на президента разузнавателни документи бяха изброени "агресивни руски хибридни действия" на неговия екип, включително кибератаки, предаде БГНЕС

В документите се описва и масовото популяризиране на Джорджеску в социалните мрежи в навечерието на вота, особено в TikTok. Новите избори ще бъдат проведени през май.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
1
0 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 1 година
Това бил " свободният свят", в който неудобните кандидати не се допускат до участие в избори. Не, бе, не е диктатура! " ***" пак се изказва неподготвен и не знае, че демокрацията и евроатлантическите ценности изискват своевременни репресии срещу всеки противник на режима и олигархичното статукво. Сигнализирай за неуместен коментар
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички