С 2% преднина вицепрезидентът Камала Харис повежда пред републиканеца Доналд Тръмп след оттеглянето на Джо Байдън от президентската надпревара, показва проучване на Ройтерс/Ипсос.
Изследването е направено през вчерашния и днешния ден, след приключилата в четвъртък национална конференция на републиканците, на която Тръмп официално прие номинацията на партията си, и обявената от Байдън в неделя негово решение, че се отказва от надпреварата и че подкрепя издигането на кандидатурата на Харис.
Харис, от чието обкръжение твърдят, че тя вече си е осигурила номинацията на демократите, води пред Търмп с подкрепа от 44% срещу 42% за републиканеца, сочи националното проучване. Това означава, че преднината ѝ е в границите на 3-процентната статистическа грешка, предаде БТА.
В проучване, направено на 15 и 16 юли, Харис и Тръмп имаха еднакъв дял на подкрепа от 44%, а в предишно издание на изследването от 1-2 юли републиканецът водеше с 1 процентен пункт – и в двата случая преднината на всеки един от кандидатите отново беше в рамките на статистическата грешка.
Макар и националните изследвания на общественото мнение да дават някаква индикация за нагласите сред американските избиратели, изборите в САЩ обикновено се решават от няколко стратегически важни щата, които могат да наклонят в едната или другата посока съотношението на силите в Избирателната колегия – органът, който в крайна сметка определя кой ще бъде новият американски държавен глава.
Снимка: БГНЕС
Адвокат Марковски: Убитият Георги не е бил педофил, търсел си е другарче
След 10 години любов: Кристиано и Джорджина се взеха
В САЩ насрочиха 3 екзекуции в един ден
Северна Корея изстреля ракета дни преди големите военни учения със САЩ и Южна Корея
Защо при топлинен удар се появяват едновременно тромбози и кървене?
Антиоксидантен парадокс и реалната полза от антиоксидантите
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Къде на Земята можем да видим едновременно днешния и утрешния ден
Калифорния е заплашена от „библейски потоп“
НАСА финансира проект за орбитален хангар за връщане на товари от Космоса
Откриха вода близо до черната дупка в центъра на Млечния път
Милошев обеща това да е последното лято с два билета за Двореца и Ботаническата градина в Балчик
Европа потъва в пълно слънчево затъмнение на 12 август: Какво ще зърнем от България?
За кои три зодии предстои период на промени?
Виц на деня - 12 август
Ето къде няма да има ток днес във Варна
AI бумът създава пренебрегвана възможност при златото и среброто
Липсата на яснота около Ормузкия проток заличи оптимизма на Wall Street
Кадър на деня за 11 август
В акции или ETF е по-добре се инвестира?
преди 2 години
преди 2 години
преди 2 години