Русия е поставила мини в Черно море, твърди Белият дом

Това каза координаторът по стратегически комуникации на Белия дом Джон Кърби

20.07.2023 • 23:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Русия е поставила мини в Черно море, твърди Белият дом
Русия е поставила мини в Черно море, твърди Белият дом

Координаторът по стратегически комуникации на Белия дом Джон Кърби каза на брифинг, че Русия е поставила допълнителни военноморски мини в Черно море.

"Имаме допълнителна информация, че руската армия може да разшири списъка с цели, за да включи (допълнителни) украински зърнени съоръжения, включително да атакува цивилни кораби в Черно море", каза координаторът по стратегически комуникации на Белия дом, цитиран в местни и чужди медии. 

По-рано руският посланик в САЩ Анатолий Антонов отрече тези данни, заявявайки, че Москва не готви провокации срещу цивилни кораби в Черно море, предаде БГНЕС.

"Нашата информация показва, че Русия е поставила допълнителни морски мини", каза Кърби.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
2
0 rate up comment rate down comment 0
Уркистан
преди 2 години
Напълни черния гьол с мини, американската соц пропаганда сега се сети да вдига шум. Американска простотия Сигнализирай за неуместен коментар
1
0 rate up comment rate down comment 0
Дидо
преди 2 години
Много знаят бе.Откъде ли? Сигнализирай за неуместен коментар
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички