Хиляди потребители във Франция бяха лишени от електричество, след като профсъюз прекъсна електрозахранването в знак на протест срещу пенсионната реформа на правителството, съобщиха местни медии, цитирани от АФП.
Енергийният клон на "Общата конфедерация на труда" пое отговорността за прекъсването на електрозахранването, което засегна югозападните региони Haute-Garonne и Ariege, според телевизионния оператор "Франс Блу".
Общественият доставчик на енергия Enedis потвърди, че 4 000 домакинства в От Гарон и 14 000 в Ариеж, както и множество фабрики са били засегнати от прекъсването на електрозахранването.
Правителството представи проекта за реформа през януари, а парламентът започна да разглежда и обсъжда законопроекта през следващия месец, припомня БГНЕС.
Оттогава работниците и синдикатите изразяват все по-голямо възмущение, като провеждат демонстрации и протести срещу реформата, която включва повишаване на пенсионната възраст от 62 на 64 години до 2030 г. Текстът предвижда и изискване за най-малко 43 години трудов стаж, за да се придобие право на пълна пенсия.
В четвъртък за 11-и път бяха организирани протести и стачки в цялата страна. През март енергийните работници се заканиха да блокират страната, като излязат на протест в петролните рафинерии и спрат прехвърлянето на гориво в бензиностанциите.
Снимка: БГНЕС
5 храни, които „събуждат“ женските хормони
Политическите кампании вече и в TikTok, манипулациите там са лесни
Индийска анимация: Путин и Моди се возят на мотор и крадат шапката на Тръмп ВИДЕО
Как да общуваме ефективно с партньора?
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Кадър на деня за 5 декември
S&P 500 отчита четвърти пореден ден на ръст и се повишава с 0,4% за седмицата
Всяко второ предприятие у нас разполага със собствен уебсайт
Гръцкият парламент одобри покупката на ракетни системи за 650 млн. евро от Израел