Владимир Путин отчаяно изпразва руските музеи от остарелите танкове, за да ги използва за своите буксуващи военни усилия, които скоро ще се изправят срещу модерните западни военни машини на бойното поле.
Във видеоклип, който се появи в Русия, се вижда как остарелите Т-62 от съветската епоха се "модернизират" в денонощен завод в Чита, Сибир. Някои от танковете, които се обновяват в 103-и завод, вероятно са на 60 години, от времето, когато Никита Хрушчов и Леонид Брежнев управляваха СССР, пише "Дейли мейл".
Русия спря производството на Т-62 преди 12 години, но може би все още има до 2500 броя от тях, които се съхраняват в складове и музеи.
Но генерал-лейтенант Андрей Гурулев, 55-годишен, виден представител на държавната телевизия, пропагандатор на Путин и депутат, заяви, че в преместването на танковете има метод.
По време на посещение в завода той заяви: "Танковете, които са на повече от 50 години, се превръщат в модерни, нормални машини, способни да изпълняват задачи и да отговарят на съвременните предизвикателства на фронта. Един танков батальон вече е изпратен на фронта".
Той се похвали: "Тези танкове Т-62 са напълно модернизирани .Те имат нови двигатели, комуникационни системи, системи за управление, термовизионни камери, динамична активна защита, която е инсталирана в остарелите танкови корпуси".
Гурулев заяви, че премоделираните бойни машини са "не по-лоши от съвременните".
За да бъдат мотивирани, работниците в завода са получили повишено заплащане, съобщава БГНЕС.
Танковете са създадени за първи път през 1961 г., като доразвиват серията Т-55, и стават стандартен танк в съветския арсенал, като остават в резерв в много страни от бившия СССР и във фронтова употреба за други държави. Общо са създадени над 22 700 Т-62, а през 1973 г. са заменени от Т-72, който и до днес се използва широко в Русия и Украйна.
Русия, както и Украйна, разчитат в голяма степен на танковете Т-72 от съветската епоха в Украйна, които са унищожени в хиляди бройки за повече от година бойни действия.
Русия е разположила в Украйна и около 1000 броя от своя модерен танк Т-90. Предполага се, че Т-90 е един от най-добрите танкове в света и има модернизирана броня и системи за противоракетна защита - в сравнение с Т-72 - които на теория го правят по-труден за унищожаване.
Въпреки това, откакто Русия нахлу в Украйна, безброй руски танкове Т-90М бяха унищожени от ракетни установки и западни противотанкови управляеми ракети Javelin.
Около 50 амфибийни бойни машини на пехотата БМП-2 също са преоборудвани за целите на войната. Те датират от 80-те години на миналия век.
Западът изпраща танкове Leopard 2, произведени в Германия, Challenger 2 от Великобритания и танкове M1 Abrams от САЩ.
Снимка: БГНЕС
В съзнание е австриецът, който пострада във Велики Преслав
Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание
Сачева сезира ПАСЕ за враждебност към българите в РСМ
Международно признание: Postbank беше избрана за член на Консултативния AI форум към Европейската комисия
Какво разкрива фоликуларната течност за качеството на яйцеклетката?
5 често задавани въпроса към кардиолога
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Защо децата си гризат ноктите?
Астрономи разгадаха мистерията на Уран: Леденият гигант крие водно ядро
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
РИОСВ-Варна не откри замърсяване след сигнали за петно във Варненския залив
Лоши новини за Германия: Шлотербек приключи с Мондиала
Иван Иванов отпадна още в първия кръг на квалификациите при дебютното си участие при мъжете на турнира по тенис „Уимбълдън"
Техническият университет дари апаратура и оборудване на Дома във Виница
Британският премиер подаде оставка
„МФГ Инвест“ реализира две допълнителни инвестиции за над 50 хил. евро
Германската индустрия понижи очакванията си за растежа и настоя за спешни реформи
Испанският гуверньор: ЕЦБ трябва да бди за влиянието на цените на петрола върху заплатите
Тръмп се умори да въоръжава съюзниците на САЩ – Южна Корея излиза на сцената
преди 3 години
преди 3 години