Полицията в Еквадор откри почти 8,8 тона кокаин в пратка банани, пътуваща за Белгия. По думи на местната полиция наркотиците биха стрували приблизително около 330 милиона долара.
Еквадор се превърна в една от основните транзитни страни за кокаин, произведен в съседните Перу и Колумбия. Миналата година повече от 200 тона от наркотика бяха конфискувани в страната на Андите, голяма част от които в пристанището на Гуаякил.
Тъй като Еквадор е най-големият износител на банани в света, контрабандистите често се опитват да скрият незаконните си пратки сред плодовете, които се изпращат от Гуаякил до дестинации по целия свят. Последният улов е намерен в контейнер, пълен с каси с банани, предназначени за Белгия.
Инцидентът съвпада с посещението на белгийския вътрешен министър Аналис Верлинден и европейския комисар по вътрешните работи Илва Йохансон в Еквадор и Колумбия, информира Би Би Си.
Двамата служители искат да засилят сътрудничеството с двете южноамерикански нации в борбата срещу трафика на наркотици. Белгия се превърна в страната, в която са заловени най-големите количества кокаин в рамките на Европейския съюз през последните години, като пристанището на Антверпен е основната входна точка за незаконния наркотик.
Снимка: Pixabay
Транспортният министър: Не е морално да се свали дете със СОП
Братовчед на убития Георги: Не е проявявал интерес към деца, пишеше си с жени
Насилие в Радомир: Малолетни бият дете, смеят се и снимат
Слънчев бряг пращи от туристи: Няма надути цени, няма свободни стаи
Самобайка – познавате ли тази интересна билка?
„Зачатие“ и „Искам бебе“ са против прехвърлянето на Центъра за асистирана репродукция към НЗОК
Аполипопротеин B – кога само стойността на LDL-холестерола не стига за оценка на сърдечносъдовия риск?
12 са новите лекарства с положително становище от ЕМА от юли 2026 г.
Какво би се случило, ако всички хора на Земята скочат едновременно?
Телескопът „Айнщайн“ улови първите мигове от избухването на свръхнова
Герман Титов: Първият човек, прекарал повече от денонощие в Космоса
Нови следи от вода на Марс са открити в стари данни от марсохода „Спирит“
Чужденец, ползвал фалшива шофьорска книжка, бе осъден във Варна
Спипаха 75-годишен дядо с 53 грама чист кокаин
Пускат нови 66 спътника в ниска околоземна орбита
Откриха огнище на Африканска чума по свинете във Варненско
Всички проекти по ПВУ за култура са изплатени
Секторът на бизнес услугите у нас се разшири с 8% за година към май
Световните цени на храните се повишават до тригодишен връх
Потребителското доверие в България расте през юли заради оптимизма за икономиката
Корпоративните печалби в Европа са напът да отчетат най-силния си ръст от 2022 г.