Френският министър на вътрешните работи Жералд Дарманин предлага отнемане на книжката в случай на шофиране под въздействието на наркотици и алкохол. Той направи това в интервю за Lemonde, а след това добави в Twitter, че "иска да приложи същата мярка и за тези, които шофират под въздействието на алкохол".
В момента наказанието за шофиране с наркотици или алкохол във Франция е отнемане на до 6 точки от максималните 12 в талона на шофьора. Допълнителни санкции могат също така да доведат до отнемане на книжката до максимум три години.
"Четете повече в automedia.investor.bg.
Снимка: pixabay
Тагове:
ИПБ: Сметната палата потвърди провала на държавата в борбата с войната на пътя
Blackbriar идват в България през септември
Шойгу: Мрежата от военни биологични лаборатории на САЩ се разширява по целия свят
Нападения в района на Плиска, живеещите в района готвят граждански протест
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Пътуване със самолет при запушен нос – как да избегнем болка в ушите?
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
Предупреждават туристите за бури в планините
Черно море започна лагера в Трявна с 23-ма футболисти
Дъжд и гръмотевици над Северозападна България
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Цените на петрола продължават да вървят надолу
България е първа в ЕС по ръст на продажбите на хибриди от началото на годината
Великобритания обмисля да задължи социалните мрежи да приоритизират надеждните новини
Южнокорейският индекс Kospi се срина с близо 10%
Micron и Anthropic сключиха споразумение за доставка на AI инфраструктура