Украинският министър на вътрешните работи Денис Монастирски загина при катастрофа с хеликоптер край Киев. Сред загиналите са и заместник-министърът на вътрешните работи Ехвений Енин и държавен секретар.
Жители на град Бровари, намиращ се близо до украинската столица Киев, съобщиха тази сутрин за взрив близо до детска градина, последван от голям пожар. Според очевидци, цитирани от украински медии, става дума за паднал хеликоптер или дрон.
В Telegram се появиха кадри, за които се твърди, че показват горящата детска градина, отбелязва агенция УНИАН. Според канала "Реалният Киев" всичко около сградата е обгърнато в дим и гори.
Проверяваме информацията за жертвите и обстоятелствата около случилото, съобщи заместник-ръководителят на президентската канцелария Кирило Тимошенко, цитиран от Ройтерс и БТА. Той каза също, че всички служби за справяне с извънредни ситуации са на място.
Снимка, архив: БГНЕС
Катастрофа с моторист на пътя София-Самоков
Ива Петрова: Предоговорянето с “Боташ“ приключва до два месеца
Вигенин: Религиозни фигурни не трябва да попадат в списъци
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца
Империята на ислямската гвардия ще спечели най-много от отмяна на санкциите срещу Иран