ЕС осъжда възможно най-решително руския ракетен удар по търговски център в украинския град Кременчук, се посочва в изявление на европейския върховен представител по външната политика и сигурността Жозеп Борел.
Това е поредното отвратително действие на руските въоръжени сили в поредица от нападения срещу цивилни и цивилна инфраструктура, включително в Киев, отбелязва той. Продължаващият подобен обстрел е отблъскващ и напълно неприемлив, това е военно престъпление, добавя Борел.
Русия носи пълната вина за тези действия на агресия и за всички разрушения и загуби на живот, които причинява. За това ще бъде потърсена отговорност, посочва Борел, цитиран от БТА.
Той изразява пълната си съпричастност с украинския народ. ЕС ще продължи да оказва силна подкрепа за цялостната икономическа, военна, социална и финансова устойчивост на Украйна, включително с осигуряване на хуманитарна помощ, допълва върховният представител.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Катастрофа с моторист на пътя София-Самоков
Ива Петрова: Предоговорянето с “Боташ“ приключва до два месеца
Вигенин: Религиозни фигурни не трябва да попадат в списъци
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца
Империята на ислямската гвардия ще спечели най-много от отмяна на санкциите срещу Иран