Централната банка на Русия: Санкциите тласнаха икономиката в труден период

"Те се отразиха преди всичко на финансовия пазар, но ще засягат руската икономика все повече", посочи управителят на банката

18.04.2022 • 11:52 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Централната банка на Русия: Санкциите тласнаха икономиката в труден период
Централната банка на Русия: Санкциите тласнаха икономиката в труден период

Управителят на Руската централна банка Елвира Набиулина заяви в понеделник, че руската икономика "влиза в труден период на структурни промени", причинени от санкциите, наложени от Запада.

"Санкциите засегнаха преди всичко финансовия пазар, но сега те ще започнат да засягат руската икономика все повече и повече", посочи тя в своя реч пред Държавната дума.

Набиулина изтъкна, че Русия все още има резерви, но предупреди, че те са "ограничени", както и че страната ще трябва да търси други решения.

"Имаме възможност да се разпореждаме с около половината от нашите валутни резерви, но това са резерви в злато, китайски юани и други активи, които не са обект на санкционни рискове. Тези резерви обаче не позволяват да се управлява ситуацията с валутата на вътрешния пазар", отбеляза Набиулина, цитирана от БНР.

Тя подчерта, че Централната банка няма да се опитва да намали инфлацията по никакъв начин, тъй като това би попречило на бизнеса да се адаптира към настоящото положение.

Снимка: БГНЕС

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички