Турските гранични власти възстановяват пропускането на чужди граждани с леки коли, микробуси и автобуси на влизане в Турция. Трафикът на товарни автомобили на ГКПП "Лесово" е интензивен на изход от България, на ГКПП "Капитан Андреево" е нормален.
По информация на гръцките гранични власти, от 1 до 15.06 гражданите на страни членки на ЕС, включително и български граждани, при влизане в Република Гърция подлежат на 7-дневна карантина на посочен от тях адрес.
На ГКПП "Кулата" трафикът е интензивен на вход и изход за товарни автомобили. Преустановено е преминаването през ГКПП "Златоград".
На границата с Румъния на ГКПП "Дунав мост" - Русе и ГКПП "Дунав мост" - Видин трафикът на товарни автомобили е интензивен на изход за товарни автомобили.
Временно е преустановено от румънска страна преминаването на хора и автомобили на граничните пунктове, съпределни на българските Никопол, Свищов, Кайнарджа, Крушари и Кардам.
По информация на румънските гранични власти, от 25.03.2020 г. български граждани, които пътуват за Румъния, подлежат на задължителна 14-дневна карантина на посочен от тях адрес. Мерките не се прилагат за водачите на товарни превозни средства с капацитет над 2,4 тона.
Транзитните товарни автомобили могат да преминат българо-румънската граница само през съвместните ГКПП Русе – Гюргево и ГКПП Видин - Калафат. Товарните автомобили, които превозват стоки от и за Румъния, може да преминават и през останалите функциониращи пунктове на българо-румънската граница.
На границата с Република Сърбия на ГКПП "Калотина" трафикът е интензивен за товарни автомобили на изход, на ГКПП "Връшка чука", ГКПП "Брегово", ГКПП "Стрезимировци" и ГКПП "Олтоманци" трафикът е нормален. Република Сърбия отменени всички наложени ограничения за лицата, желаещи да влязат на територията на страната с леки автомобили, микробуси и автобуси.
На границата с Република Северна Македония на ГКПП "Гюешево", ГКПП "Станке Лисичково" и ГКПП "Златарево" трафикът на товарни автомобили е нормален.
На влизане в Република Северна Македония не се пропускат чужди граждани, пътуващи с леки автомобили, микробуси и автобуси. На излизане от РС Македония пътуващите могат да преминават само на ГКПП "Гюешево" – ГКПП "Деве баир".
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Мъж призна, че е упоил и изнасилил 14 жени
Оставиха в ареста турчин, осъден за педофилия в родината си
Битката за френския вот: Париж предупреждава за руски операции за влияние
Италия глоби три компании за електрически скутери с 2,7 млн. евро
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
FDA одобри Еnlicitide decanoate: Революционна перорална терапия за висок холестерол
Десетгодишен японски учен направи пробив в изследването на пеперудите
На 6 август 2012 г. марсоходът „Кюриосити“ кацна в кратера Гейл
НАСА сглоби модулите на кораба „Орион“ за мисията „Артемис III“
Откриха атмосфера на екзопланета, подобна на Земята: Има ли там извънземен живот?
Започна юбилейният 50-и международен бридж фестивал „Варна“
Катастрофа, при която пострадаха деца, затвори пътя София-Варна
Хороскоп за 7 август 2026
Спад на сделки с имоти във Варна
Съдът отмени предварителното изпълнение на 12-те заповеди за премахване на сгради в Баба Алино
SOFIX отстъпи минимално, индексът на малките компании beamX нарасна с 2,6%
Американският фонд Apollo вероятно ще е новият собственик на easyJet
Румъния се опитва да доведе водите на Дунав до ядрените си реактори
18 хил. души вече са посетили изложбата на творби от Салвадор Дали в Перник