Десетки градове в Съединените щати са под обсада и с вечерен час. Националната гвардия се намеси в протестите в Минеаполис против расизма, които продължават шести ден. Бунтовете са предизвикани от смъртта на тъмнокож мъж, убит по време на полицейски арест.
Въпреки наложения полицейски час в 40 града, част от жителите им не се съобразиха с въведените ограничения и излязоха по улиците. До сериозни сблъсъци с органите на реда се стигна в Ню Йорк, Чикаго, Филаделфия и Лос Анджелис, където полицията използва сълзотворен газ, за да разпръсне протестиращите.
Заради размириците в петък през нощта президентът Доналд Тръмп бе заведен за кратко от тайните служби в подземен бункер в Белия дом. В Twitter той коментира случващото се в с думите: Закон и ред във Филаделфия, СЕГА! Те грабят магазини.
Случаят "Флойд" разпали гняв заради полицейските убийства на тъмнокожи американци. Според анализатори възмущението е отражение и на години на безсилие, заради социално-икономическото неравенство и сегрегацията в страната.
Вижте повече по темата в репортажа на Теодора Георгиева.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Край на обажданията до личния лекар
5 знака, че мъжът ви не ви уважава
Нетаняху поздрави Радев с победата на изборите и встъпването в длъжност на правителството
Петър Витанов: Румен Радев не е Орбан, а по-скоро има паралел с Петер Мадяр
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Варненец на крачка от световен рекорд: 45 000 коремни преси за 58 часа (НА ЖИВО)
Искат спешни мерки срещу нездравословните храни
Путин: Конфликтът в Украйна върви към своя край
33 пожара са потушени в страната през денонощието
Круизният кораб, засегнат от огнище на хантавирус, пристигна на остров Тенерифе
ЕС се отдалечава от неолиберализма
Trump Media отчете загуба от 405 млн. долара основно заради криптоинвестиции
Мадяр положи клетва като премиер на Унгария, знамето на ЕС отново се вее пред парламента