Част от европейските държави започват да отпускат мерките срещу разпространението на коронавируса. От днес Германия, Полша, Норвегия, Чехия и Албания започват постепенно да се връщат към нормалния начин на живот.
Малките магазини в Германия отварят врати за своите клиенти, а учениците, които са последна година, ще могат да се върна в класните стаи, за да се подготвят за предстоящите изпити.Миналата седмица властите обявиха, че броят на инфектираните в страната намалява и ситуацията е под контрол. Остава в сила предупреждението жителите да внимават и да спазват наложените мерки, за да се избегне втора вълна от заразени.
В Чехия за първи път от 12 март пазарите, автокъщите и част от малките предприятия ще работят. Очаква се да бъдат обсъдени и облекчения в рестрикциите за пътуването. Външният министър на страната обяви, че се очаква гражданите да могат да започнат да посещават съседни държави в средата на май. Президентът Милош Земан настоява границите да останат затворени до края на годината, а хората да посещават местните туристически дестинации. Към нормалните темпове на живот се завръщат постепенно и в Полша. От днес парковете отново ще могат да се посещават. В Норвегия врати отварят детските градини. А в Албания властите позволиха на възобновяването на работата на минната и нефтената промишленост.Облекчения не се предвиждат в Испания, която е една от най-засегнатите от коронавируса страни. Във Франция строгите мерки засега остават в сила.
Вижте повече в репортажа на Яна Червенкова.
В момент като този социалната изолация се явява изключително важен фактор, който е ключов за превенцията на обществото. Bulgaria ON AIR апелира всички, които имат възможност - бъдете #ОтговорниВкъщи.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Зоуи Кравиц и Хари Стайлс правят 2 сватби
Пожар избухна на товарни кораби в иранско пристанище
Как да преобразим балкона без ремонт
Руски удари убиха 21 души в Украйна, Зеленски: Цинизъм!
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Бюджетът и съдебната реформа основни теми на консултациите при Йотова
Няма достатъчно военни лекари за мисии зад граница
Александър Бубиа: Ударът върху хората с цените е огромен
Проф. Михаил Константинов: Учуди ме отсъствието на лидера на ПБ на консултациите при президента
България привлича чужденци със сигурност и качество на живот
Спадът на петролните цени осигури възходящ завършек на сесията за щатските индекси
ЕС разширява достъпа до данни за ДДС, за да засили борбата с трансграничните измами
Макрон номинира Еманюел Мулен за ръководител на Френската централна банка
Belayer: Към момента има 2 дадени лиценза и около 20 отказа по MiCA
преди 6 години