Най-голямото огнище в Европа, и извън Китай, е Италия. Там за ден от вируса починаха 133 души.
Заразените се увеличиха с 25% - те вече са 7 775 души. В неделя бяха въведени нови мерки за овладяване на заразата.
16 милиона души са поставени под карантина в област Ломбардия. Милано и Венеция са в зоната на мерките.
Началникът на Генералния щаб на Въоръжените сили на Италия генерал Салваторе Фарина, който също е сред заразените, е в добро състояние.
Второто най-голямо огнище на епидемията в Европа е Франция. Там болни са над 1000 души, а починалите са 19. 300 000 ученици са във ваканция.
А междувременно стана ясно, че още една страна е със случай на коронавирус. В Албания бяха регистрирани два случая на баща и син, върнали се от Италия.
В световен мащаб болните са над 109 000 души в близо 100 страни, а 3800 са починалите.
Вижте повече във видеото.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
БГ пилот с опит за “Гинес”: 1021 излитания и кацания за 14 часа
Зеленски: Украинските ракети "Фламинго“ успешно са поразили руски военен завод ВИДЕО
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Британка: Шокирана съм от цените по вашето море
Владислав Панев: Правителството избира рейтинга пред държавата
Фермерското изложение „Нашето родно“ гостува във Варна на 16 и 17 юли
Донев със защита: Бюджет 2026 е бюджет на реалността
Над 100 млади каратеки излизат на татамито за шестото издание на „Черноморска купа“ във Варна
Кризата в германската автомобилна индустрия се задълбочава
Изкуственият интелект, войните и климатът тласкат света отново към ядрената енергия
Кризата с горивата тласка Русия към Казахстан
Финландия предупреждава Европа: Изгубихме Nokia, не трябва да губим и битката за AI