Банкова гаранция за регистрация на бензиностанции няма да има, решиха депутатите на второ четене. Малките бензиностанции протестираха остро срещу първоначалните текстове, които предвиждаха 20 000 лева, за да бъдат вписани в регистъра за търговци на горива. Новият закон, който регламентира търговията с горива, ще влезе в сила след 6 месеца.
Стефан Каменов, собственик на верига бензиностанции, коментира в студиото на "България сутрин", че няма смисъл от тази регистрация, защото търговците вече са регистрирани, за да могат да работят.
"Няма как да работиш в България, ако не си направил съответните регистрации, нямаш нужните фискални устройства, свързани с НАП и митницата. Тези, които ги нямат тези неща, това са тези, работещи на тъмно. Сигурно има такива", каза Каменов.
Депутатът от "Обединени патриоти" Емил Димитров, който е от авторите на закона, обяви пред камерата на Bulgaria ON AIR, че тези промени са за изрядните търговци и няма да им струва нищо една подобна регистрация.
"Ако те отговарят на всички условия, както твърдят постоянно, какъв им е проблемът. Някакви хора в момента от името на земеделци, от името на мини, рудници, обясняват как някой щял да им закрива обектите. Няма никъде такава точка, която да казва, че ще се закриват обекти", категоричен беше Димитров.
Той посочи още, че няма да има мобилни бензиностанции, което по думите му притеснява част от собствениците. Димитров дори обвини част от тях, че искат едва ли не с новите закони да им се легализират незаконните обекти.
Стефан Каменов от своя страна обвини законотворците в лобизъм, защото искат всички обекти да са стационарни по ЗУТ, което по думите му може да стане само, ако самата бензиностанция е голяма, а в малки общини е логично да няма такива, защото е нерентабилно.
Гледайте видеото с цялата дискусия.
Харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
Феноменът Tash Sultana идва за първи път у нас
Хванаха Вучич да казва на Урсула, че е получил обаждане от Москва, тя го скастри ВИДЕО
Отличиха А1 с признанието True Leader в телекомуникациите за 2024 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
НАСА да изпрати хора на Марс възможно най-скоро
Нов вид миниатюрна жаба е открит в Южна Бразилия
Рекорд: Китай изстреля три ракети в Космоса за един ден
ЕС е напът да отмени забраната за продажбата на нови автомобили с двигатели с вътрешно горене
БСП: За нас е много важно бюджетът да бъде приет
От ЕК са категорични: България влиза в Еврозоната, няма връщане назад
Радев започва с консултациите за служебен кабинет още в понеделник
ЕС въвежда временна такса върху малките пратки в битката си с китайските сайтове
United Group назначава Брус Хъмфрис на позицията старши вицепрезидент „Човешки капитал“
Георги Гагов: След 1 януари може да има леко поскъпване на чаша кафе с 5% до 8%
Президентът започва консултации с парламентарните групи на 15 декември